Novinky

Novinka v naší společnosti !!!

NOVÝ TOKOZ VANLOCK UDĚLÁ ZE ZAVAZADLOVÉHO PROSTORU KAŽDÉ DODÁVKY TREZOR

Tiskové zprávy TOKOZ

Žďárský výrobce zámků a kování TOKOZ představil nový přídavný zámek na nákladové prostory automobilů. Vysoce odolný a Ministerstvem dopravy homologovaný zámek TOKOZ VANLOCK je vhodný pro zajištění skříňových i posuvných dveří dodávek, pickupů nebo návěsů kamionů. V kombinaci s cylindrickou půlvložkou TOKOZ PRO se z něj stává nejbezpečnější, nejodolnější a zároveň finančně dostupné zabezpečovací zařízení pro jednotlivce i provozovatele automobilových flotil. Na trh se TOKOZ VANLOCK dostane v druhé polovině tohoto roku.

Mechanismus zámku je uložen do vysoce odolného pouzdra o homologované výšce 40 mm v lakované úpravě, na dveře nákladového prostoru se kotví v pěti kotevních bodech. Pro odolnost vůči vnějším vlivům je lem zámku chráněn pryžovým těsněním, cylindrická vložka pak prachovou krytkou. Zadní strana zámku je vybavena bezpečnostním nouzovým otevíráním, které umožňuje jeho odemknutí zevnitř zamčeného zavazadlového prostoru.

Zámek je osazený půlvložkou v europrofilu profilu 30/10. Standardně se bude jednat o půlvložku TOKOZ PRO, jednu z nejbezpečnějších cylindrických vložek na trhu, která zároveň vyniká vysokou odolností vůči prachu, vodě i nízkým teplotám. Zároveň je možné zapojovat ji jednoduše do systému generálního klíče, což z něj dělá ideální řešení pro fleetová vozidla. Výrobek je rovněž možné osadit systémem TOKOZ TECH. V blízké budoucnosti ji pak doplní také mechatronická půlvložka ePRO s řízením multi-level přístupů.

"Zámek koncepčně vychází z našeho osvědčeného a populárního systému TOKOZ X SAFETY BOX, který je však plně uzpůsoben pro majitele nákladních vozů a dodávek. Kvůli homologaci jsme museli snížit výšku pouzdra na 40 mm a zároveň jsme upravili jeho tvar tak, aby po montáži nenarušil estetiku vozu," zmiňuje Petr Neuvirt, obchodní ředitel divize zámků a kování TOKOZ. "Podařilo se nám vytvořit bytelný bezpečnostní zámek, který bude v kombinaci s vložkou TOKOZ PRO velmi odolný proti vnějším vlivům a stane se tak ideálním zabezpečením pro jednotlivce i celé flotily vozidel."

TOKOZ VANLOCK, který vůz ochrání v provozu i parkování v garáži by se do prodeje měl dostat v druhé polovině tohoto roku v bílé a černé barvě s předpokládanou cenou kolem 2 700,- Kč s DPH bez cylindrické vložky, s vložkou TECH kolem 3 300,- Kč s DPH.


Tokoz uvedl do prodeje neopotřebitelnou zámkovou vložku TOKOZ TECH

Tokoz - tradiční český výrobce zámků a kování - zahájil prodej nové zámkové vložky TOKOZ TECH. Díky vlastnímu patentovanému mechanismu je nová vložka velmi bezpečná, ale především odolná a trvanlivá, navíc cenově dostupná.

Základní systém odpružených plochých stavítek s ložiskovým principem je doplněn patentovanými valivými elementy, které minimalizují tření klíče a stavítka, a tedy opotřebení vložky i klíčů. Majitelé a správci nemovitostí s tímto produktem tak přestávají řešit nejčastější příčinu poškození zámků v podobě zaseknutých či zlomených klíčů.

Vložka TECH byla uvedena do prodeje jako oboustranná vložka, půlvložka, vložka s olivou a vložka s pastorkem. Primárně je systém určen zejména pro vchodové dveře rodinných, bytových domů a samotných bytů, případně též jako doplňková vložka do interiérů. TOKOZ TECH umožňuje také stavbu mnoha úrovňových systémů hlavního a generálního klíče.

Konstruktéři české značky TOKOZ, která vyvíjí a vyrábí zabezpečovací systémy již celých 95 let, pro novou vložku využili vlastní patent - valivý element umístěný nad stavítka. Nový prvek odstraňuje tření uvnitř mechanismu, díky čemuž je teoreticky zajištěno nulové opotřebení klíče i stavítka samotného. Poprvé se tak odstraňuje jeden z největších nedostatků "klasických" vložek s pružinovými stavítky - tedy přílišné opotřebení výbrusu klíče, které může vést až k zaseknutí zámkové vložky.

"Vývojem vložky TECH reagujeme na dlouhodobou poptávku zákazníků, kteří hledají vysoce odolnou vložku s pružinovými stavítky v přiměřené cenové relaci, aniž by museli slevovat ze svých nároků na kvalitu, bezpečnost a spolehlivost," uvádí Petr Neuvirt, obchodní ředitel společnosti TOKOZ.


Technické informace o vložce TOKOZ TECH

 • bezpečnostní cylindrická vložka certifikovaná dle ČSN EN 1303, ČSN EN 1627 a NBÚ
 • vysoká odolnost proti planžetování a vyhmatání
 • vysoká odolnost proti bumpingu
 • vyšší odolnost proti odvrtání
 • vyšší odolnost proti rozlomení vložky
 • dlouhá životnost zamykacího systému, nízké opotřebení klíče a stavítek
 • vhodná pro standardní i atypické tloušťky dveří
 • možnost sjednocení na společný uzávěr (SU) se všemi výrobky TOKOZ TECH
 • možnost hlavního a generálního klíče (SGHK) s výrobky TOKOZ TECH
 • modulární konstrukce - snadná přestavba různých délek
 • celokovové klíče s plastovými rozlišovači v barvách modrá, černá, červená, oranžová a šedá
 • standardně dodáván se třemi klíči a bezpečnostní kartou bránící nežádoucímu kopírování klíčů

Funkce olivy: Cylindrická vložka se v základní poloze zamyká a odemyká běžným způsobem. Přídavnou funkci umožňuje až pojistný čep. Ten dokáže vyřadit uzamykací mechanismus cylindrické vložky, který je ovládán klíčem, takže je znemožněno odemčení zámků klíčem zvenčí. Takto povytaženou olivou není možno dále normálně zamykat a odemykat. Jedná se o přídavný bezpečnostní prvek proti nechtěnému otevření klíčem zvenčí.

Těleso i cylindr vložky jsou tvořeny velmi přesnými zinkovými odlitky. Stavítka, nástavce, zarážka a pasivní stavítka jsou z nerezové oceli. Stavítka pracují s osmi různými výškami v pěti pozicích za sebou a jsou kalena, což zajišťuje zvýšenou odolnost proti odvrtání. Pasivní stavítka jsou umístěna ve čtyřech pozicích za sebou z boku klíče. Horní hřbet klíče je veden samostatnými zarážkami.

Vložka pracuje jak se dvěma základními typy profilů klíčů, tak i s profilem pro systémové vložky. Frézování klíčových kódů je možné zajistit na konvenčních stolních frézkách. Systém nabízí velké množství efektivních kombinací na jeden profil.

Společnost RZ EXTREM.COM s.r.o. sídlící v Českém Těšíně na ul. Ostravská 285, jakožto servisním střediskem společnosti Tokoz nabízí svůj zákaznický profil klíče, kde je garantováno že nikde jinde se tyto klíče nedají kopírovat. Díky evidenci bezpečnostních karet je možno dohledat kdo a kdy si přidělával klíče a kolik je kopii klíčů k dané vložce. Zároveň společnost RZ EXTREM.COM s.r.o. garantuje že není možno vyrobit kopii klíče bez dané bezpečnostní karty, kde jsou vygenerovány unikátní kódy vložek.

O společnosti TOKOZ

Společnost TOKOZ je nejstarším nepřetržitě fungujícím českým výrobcem zámků a kování. Výrobu zahájila v roce 1920 ve Žďáru nad Sázavou, kde sídlí dodnes. Mezi hlavní produkty patří zámkové vložky, visací zámky a zámky pro motoristický segment. Mezi vlajkové produkty společnosti patří zámková vložka TOKOZ PRO, dosud nepřekonaná nedestruktivními metodami, která je použitelná jako dveřní vložka nebo zámkový vložka do visacích zámků a dalších mechanismů a nově také vložka TOKOZ TECH, určená pro domácnosti.

Společnost TOKOZ se také pravidelně umísťuje v žebříčku Českých 100 nejlepších. Toto ocenění získávají společnosti, které dosahují vynikajících, stabilních, mimořádných anebo pozitivně pozoruhodných výsledků.